Ancient Cities – strategia i survival prosto z neolitu

przez Bagasia
0 komentarzy

Ancient Cities to nowość od studia Uncasual Games. Jest mieszanką strategi i survivalu w formie symulatora budowania miasta i rozwijania go.

Rozgrywka

Fabuła

Jako gracz trafiasz do neolitu, epoki, kiedy to ludność powoli rezygnowała z koczowniczego trybu życia na koszt osiadłego. Jesteś przywódcą jednego z plemion i musisz zadbać o swoich ludzi. Twoim zadaniem jest założenie pól uprawnych, oswajanie i hodowla zwierząt oraz zapewnienie bezpieczeństwa plemieniu.

Mechanika

Brzmi cudownie, jednak środowisko nie jest tak przychylne jak mogłoby się wydawać. Na swojej drodze spotkasz dzikie zwierzęta, niedogodności terenu, surowy klimat i wrogie plemiona. Jako strateg musisz zaplanować dysponowanie zasobami wioski, gdyż za wcześnie zdobyte i niespożytkowane mięso zepsuje się, a zabicie zbyt wielu zwierząt na raz spowoduje ich trwałe wymarcie.

Będąc dowódcą decydujesz też, czy w razie drastycznych zmian klimatu przeczekać trudny okres czy przenieść się w bezpieczniejsze miejsce. W razie migracji ryzykujesz utratę ludzi i spotkanie nieprzychylnych sąsiadów.

Nie wszystkie plemiona są wrogo nastawione do ciebie – niektórzy pomogą ci i pozwolą pohandlować, więc nie musisz obawiać się wszystkich ludzi, których spotkasz na swej drodze.

Istotnym elementem jest możliwość rozwoju osady. Twój lud szkoli się, dzięki temu ulepsza metody wytwarzania narzędzi, uprawy, hodowli itp., co z czasem ułatwia rozgrywkę.


Premiera gry zaplanowana jest na grudzień tego roku, jednak już teraz zapowiada się niezwykle obiecująco i gracze są bardzo zadowoleni z obecnych możliwości gry.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz