Ancestors: The Humankind Odyssey – czyli jak to się wszystko zaczęło

przez TajnyReddy
0 komentarzy

Ancestors: The Humankind Odyssey jest dziełem studia Panache Digital Games. Celem gry, jak sama nazwa wskazuje jest doświadczenie procesu ewolucji na własnej skórze. To od nas zależy jak daleko dojdziemy, jak bardzo będziemy w stanie się rozwinąć i jak będzie wyglądała nasza droga. Poniżej możemy zobaczyć trailer gry:

Wszystko zaczyna się 10 milionów lat przed naszą erą w afrykańskiej dżungli. Wcielamy się w rolę małpy, eksplorujemy otaczający nas świat doświadczając co raz to nowszych bodźców i poznając co raz to więcej rzeczy. Rozgrywka prowadzona jest z trzeciej osoby. Muszę przyznać, że gdy pierwszy raz wcieliłem się w tą małpę byłem bardzo zaskoczony i zmieszany przez ogrom różnych dźwięków, zapachów czy potrzeb postaci. Wszystkiego uczymy się samodzielnie i myślę, że nadaje to tej grze świetnego klimatu. To właśnie dzięki zmysłom słuchu i węchu, oraz inteligencji poznajemy świat, uczymy się wykorzystywać udostępnione nam rośliny czy surowce. Wszystko to prowadzi do procesu naszej ewolucji.

Your great (x250,000) grandparent?

Podczas gry na naszej drodze może stanąć wiele drapieżników a rozgrywkę jeszcze bardziej utrudniają np. trujące rośliny. Całego procesu ewolucji możemy doglądać w menu sieci neuronowej. To tam decydujemy jak zmieni się następne pokolenie. Możemy „wygrać” grę poprzez opuszczenie afryki nawet bez dojścia do poruszania się na dwóch nogach. To od nas zależy jaką umiejętność rozwiniemy.

Znalezione obrazy dla zapytania ancestors the humankind odyssey

Co jest oczywiste w grach tego gatunku, jednymi z głównych założeń jest dbanie o poziom głodu, staminy czy nawodnienia. W tej grze istotny jest również poziom stresu, gdy jest on za wysoki, dalsza eksploracja może okazać się niemożliwa. Również poziom stresu u młodych, którymi się opiekujemy odgrywa ważną rolę. Jeśli młode się stresują, nie zdobędą do nas zaufania i nie pozwolą się ochronić. Możemy tworzyć pary między osobnikami w klanie czy zdobywać nowych sprzymierzeńców podczas eksploracji. Mamy możliwość przełączania się miedzy osobnikami klanu co daje nam pełną kontrolę nad grupą.

Znalezione obrazy dla zapytania ancestors the humankind odyssey

Deweloperzy nie ograniczali się z ukazaniem świata w grze jak najbardziej realistycznie. Z racji tego, że zaczynami jako małpa mapy pełną swobodę poruszania się. To oznacza, że drzewa, pnącza czy gałęzie nie są nam obce i pozwalają dostać się w miejsca nawet potencjalnie niedostępne. Jeśli twój klan zginie, tracisz wszystko. Nie ma możliwości powrotu. To jest tak jak w realnym życiu – ewolucja jest pełna niebezpieczeństw i nowych gatunków, które mogą po prostu wymrzeć.

Gra na PC miała swoją premierę 27 sierpnia 2019 r. a na konsole ukaże się w grudniu 2019 r. Jest dostępna m.in. na platformach Steam, Epic Games czy Microsoft Store.

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz