Airport CEO – symulator kierownika lotniska

przez Sir_Onufry
0 komentarzy

Niecałe dwa tygodnie temu z hakiem (4 marca) oficjalną premierę na Steam miała pierwsza gra trzy osobowego zespołu deweloperów Apoapsis Studio.  

Na samym wstępie warto zadać sobie dwa pytania. Jakim cudem twórcy wpadli na pomysł aby stworzyć grę o tak pasjonującym zjawisku, jakim jest zarządzanie i tworzenie lotniska? O dziwo jakimś wpadli. A drugim pytaniem jest kto chciałby grać w tak pasjonującą produkcję? I znów zaskoczenie, bo całkiem sporo ludzi. W momencie kiedy to piszę gra ma 4,339 recenzji na Steam, z czego 84% jest pozytywnych. Jak na tytuł indie o raczej wąskim gronie potencjalnych odbiorców i nietypowej tematyce jest to fenomenalny wynik.

O samej grze jest trudno coś powiedzieć, poza tym, że jest to typowy tycoon. Budujemy pasy startowe, hangary, dbamy o zadowolenie linii lotniczych oraz pasażerów itd. Po co to wszystko? Żeby zgarniać grube pliki banknotów do rozbudowania lotniska, żeby zarabiać jeszcze więcej i rozbudować lotnisko, optymalizować trasy dla pasażerów, a w efekcie stać się obrzydliwie bogatym właścicielem najpotężniejszego lotniska na świecie.

Dla tych, którzy boją się o żywotność gry, dobrą wiadomością będzie fakt, że na forum gry panuje ruch niczym na lotnisku w Abu Zabi. Warto też napomknąć o otwartości gry na mody, które zmienią fikcyjne linie w grze na te realnie istniejące i nie tylko.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o własnym lotnisku lub po prostu lubisz zarządzać firmą i rozwiązywać problemy które sam tworzysz to bierz bez namysłu.

Po więcej newsów i recenzji ze świata gier zapraszamy na gaminguniverse.pl oraz polecamy śledzić nasze media społecznościowe, aby dostawać powiadomienia o nowych wpisach.

Źródło grafik: Apoapsis studio

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz