A Plague Tale: Innocence – świetna produkcja o epidemii

przez Grossik
0 komentarzy

Tytuł ten to przygodowa gra akcji studia Asobo, z mocno wyczuwalnymi elementami skradanki. Gra przedstawia XIV wieczną Francję, w czasie epidemii dżumy, czyli czarnej śmierci. Gracz wciela się w Amicie, która wraz ze swoim pięcioletnim bratem sterowanym przez AI, poszukuje swej matki.

Akcja gry dzieje się dokładnie w 1349 roku, kiedy większość Europy była zalana epidemią dżumy, czyli największej epidemii w dziejach ludzkości. Fabuła stara się aby gracz koncentrował swoją uwagę na relacjach Amicii i Hugo, którzy próbują odnaleźć swoją matkę. Jako główny cel, protagoniści muszą przejść przez miasto opanowane przez wygłodniałe szczury, oraz przez patrolujących przedstawicieli inkwizycji.

Mechanika gry jest bardzo prosta. W trakcie rozgrywki wcielamy się wyłącznie w Amicię, jednak sterowany przez AI Hugo , służy pomocą – dzięki temu że ma tylko pięć lat, może wcisnąć się w zakamarki gdzie Amicia by nie weszła. Bohaterowie są praktycznie bezbronne, jedynie Amicia może używać procy do odwracania uwagi uzbrojonych przeciwników, jednak nie powinno się chować w cieniu, gdyż tam grasują niebezpieczne szczury – dlatego gracz powinien pozostać w zasięgu światła.

Minimalne wymagania gry – procesor I3/AMD FX-4100, 8 GB RAM, oraz grafika GTX 660/Radeon HD 7870 lub lepsza.

Może ci się także spodobać

Zostaw Komentarz